POKORA – WARTOŚĆ MIMELLO

Naszą Wartością w Mimello jest POKORA! To chyba wartość, która teraz jest najbardziej doceniana w obecnej sytuacji w kraju i na świecie! Nam towarzyszy już od 11 lat, i teraz szczególnie czujemy, że dzięki niej mamy jeszcze więcej siły!

Myśląc i pisząc o POKORZE mamy na uwadze kilka rzeczy:
– Pokorę do swoich klientów
– Pokorę do swoich artystów
– Pokorę do sytuacji

Co to jest pokora?
To według nas cnota, która wcale nie jest tożsama z umniejszaniem się. Dobrze pojmowana pomaga w życiu, bo oznacza szacunek do sił, które nami rządzą.

Co to znaczy być pokornym? Jak to osiągnąć?
Może dziś skupimy się na temat pokory w obecnej sytuacji jaka nam towarzyszy z powodu wirusa?


– Z pewnością pamiętaj, że w byciu pokornym nie chodzi zawsze tylko o Ciebie! Zachowaj równowagę w wyznaczaniu sobie celu, co jest dobre dla ciebie, ale też dla innych. Teraz #zostańwdomu aby nie zarazić siebie ale i innych. Wtedy przyczynisz się do szybszego powrotu do normalności.
– Poszukaj w swoim środowisku współdziałania. Miej otwarte serce i umysł na nowe rzeczy, inspiracje i pomysły. Żyj w społeczności, która może dać Ci energię i Ty jej. Działałeś zawsze na żywo, a teraz to niemożliwe? Czy możesz swoją wartość przekazać #online ? Pomyśl. To jest w Tobie. My po nocach, gdy dzieci śpią za ścianą kręcimy filmy, aby choć trochę Was rozbawić, tu jeden z nich: https://www.facebook.com/298354688596/videos/248592699631042/
– Pokora to też umiejętność przyjmowania pomocy. Ktoś oferuje Ci jakieś rozwiązania, daje rady – a Ty unosisz się honorem, że tego nie potrzebujesz… ? Nie tędy droga. Tylko #wdzięczność #otwartość i wspólna #życzliowść może pomóc Ci w budowaniu pokory.
– To co przychodzi w pokorze każdemu najtrudniej to przyznawanie się do błędów. A to przecież one są kopalnią wiedzy. To one są nieodłączną częścią naszego życia. Każdy z nas popełnia #błędy, ale czy każdy z nas potrafi się do nich przyznać i wyciągnąć z nich naukę? Odpowiedź na te pytania da Ci informację o Twoim stanie pokory.
– I pamiętaj na koniec: to nie #sukces ma decydować o Twoim poczuciu własnej wartości! Największe szczęście jest tak naprawdę niezależne od okoliczności. Nie pozwól aby wirus, który wstrzymał świat, zabrał Ci pasję. Jeśli jest Ci dobrze, że masz chwilę na swoją twórczość, na zrobienie zaległych spraw, które i tak czekały, mimo, że akurat klienci nie dzwonią, i nie masz zamówień, a jednak starasz się wykorzystać ten czas najlepiej jak potrafisz – wykazujesz się pokorą! To między innymi umiejętność dostosowania się do sytuacji, o której pisaliśmy w ostatnią sobotę tu:
https://www.facebook.com/Mimello/photos/a.10150386787228597/10157196515383597/?type=3&theater

Cała branża event’owa zatrzymała się. Ludzie zaczęli pisać z przerażeniem że:
– bankrutują,
– nie ma już dla nich przyszłości,
– muszą się przebranżowić,
– ta chwila (ten wirus) powoduje ich koniec…

A my ze spokojem pytamy i dajemy do myślenia:
1. Czy obecna sytuacja dotyczy tylko nas i rzeczywiście jesteśmy pępkiem świata, który najgłośniej musi wołać o pomoc?
2. Czy pozwoliliśmy się zbombardować negatywnym myślom i nie widzimy już żadnego światła w tunelu?
3. Czy wykorzystaliśmy już cały nasz potencjał i nie mamy nikogo obok kto nas wspiera i w nas wierzy?
4. Gdzie popełniliśmy błąd w całej tej sytuacji?
5. Czy możemy pozwolić na to, aby obecna sytuacja zniszczyła naszą pasję ?

Zostawiamy Was z tymi pytaniami.

My z każdej strony słyszmy wyrazy współczucia, że: „nasza branża upada, i co teraz” ? Wszyscy mówią wokoło, że „Ludzie nie potrzebują teraz cyrku, teatru, opery…potrzebują przetrwać…”.

Trudno jest działać w takich warunkach. Ale jedyne co możemy zrobić to wstać i sami dać energię tym, którzy jej nie mają.

<3 Kochani Artyści,
<3 Kochana Branża cyrkowo- teatralna,
<3 Kochani event’owcy – wierzymy, że damy radę !

Bo jesteśmy przekonani, że ludzie mimo, że jest kryzys potrzebują sztuki jeszcze bardziej niż czegokolwiek innego. Tylko sztuka pozwala uciec od prozy życia i ciągłej goniwty jaką jest „przetrwanie”.

Też tak uważasz?

Kontakt